فوجیتسو بخش پی‌سی خود را به لنووو می‌فروشد

بنظر می‌رسد که لنوو قصد دارد همچنان بخش پی‌سی خود را گسترش داده و سهم خود را در بازار بیشتر کند. شرکت ژاپنی فوجیتسو اعلام کرده که قصد دارد بخش پی‌سی خود را به لنوو بفروشد. فوجیتسو برای اینکه بر فعالیت‌های اصلی خود متمرکز شود، بخش ‌پی‌سی را از خود جدا کرده است. جداکردن معمولا مقدمه‌ای بر فروش یک بخش است.

هفته گذشته رسانه‌های ژاپنی گزارش دادند که فوجیتسو در حال مذاکره برای فروش بخش پی‌سی خود به لنوو است. فوجیتسو در جواب به این گزارش‌ها گفت:

فوجیتسو

این گزارش‌ها بر اساس اعلامیه‌های رسمی ما نیست. فوجیتسو در حال بررسی گزینه‌های مختلف است، ولی هنوز هیچ تصمیم قطعی گرفته نشده است.

ژاپن که زمانی یکی از قطب‌های تولید پی‌سی در دنیا بود، کم‌کم فعالیت‌های خود را در این زمینه کمرنگ کرد. شارپ در سال ۲۰۱۰ از بازار پی‌سی خارج شد تا بر بازار تبلت تمرکز کند. NEC در سال ۲۰۱۱ بخش پی‌سی خود را به لنوو فروخت. سونی نیز برند وایو خود را به یک شرکت سرمایه‌گذاری فروخت. لنوو با خرید بخش پی‌سی IBM در سال ۲۰۰۵ به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پی‌سی در دنیا تبدیل شد.

بازار جهانی پی‌سی به دلیل اینکه کاربران برای ارتباطات و استفاده از اینترنت از اسمارت‌فون و تبلت استفاده می‌کنند، در حال کوچک‌شدن است. بنابر گزارش موسسه تحقیقاتی IDC، فروش جهانی پی‌سی با ۳۰ درصد کاهش در سال قبل به ۲۵۶ میلیون واحد می‌رسد.

فوجیتسو بخش پی‌سی خود را به لنووو می‌فروشد

NEC، فوجیتسو و دیگر شرکت‌های ژاپنی برای کنترل بازارهای جهانی پی‌سی در دهه ۹۰، سرمایه‌گذاری زیادی داشتند. اما امیدهای آنها با ورود برندهای چینی بر باد رفت.

فوجیتسو در حال حاضر در بخش‌ سرور، تجهیزات شبکه، باتری، سیستم‌‌های خنک‌کننده و پردازش ابری فعالیت می‌کند. البته بخش‌هایی همچون اسمارت‌فون، نیمه هادی و پی‌سی نیز دارد.

منیع:

http://genericviagrix.com